השתלות ריאה

השתלות ריאה הן ניתוחים שעוברים אנשים הסובלים ממחלות ריאה, כאשר הרופאים כבר ניסו לרפא אותם בכל דרך אפשרית אך לא השיגו תוצאות טובות. הרבה מאוד מהמקרים של השתלות ריאה מתבצעים כתוצאה מכך שהמטופל מעשן, והעישון שלו פגע מאוד בתפקוד הריאה, עד כדי כך שללא ניתוח של השתלות ריאה, לא יהיה לו סיכוי להמשיך לחיות.

מעט היסטוריה

את הניתוח הראשון של השתלות ריאה ערכו בשנת 1963, ולמרות שהמטופל לא שרד זמן רב, היה זה ניתוח ראשוני שפרץ דרך לניתוחים רבים אחריו. כיום מתבצעות הרבה מאוד השתלות ריאה, בין אם מדובר על מבוגרים ובין אם מדובר על ילדים שזקוקים לניתוחים אלה. ברוב המקרים ניתוחים של השתלות ריאה יכולים לשפר פלאים את איכות חייו של החולה, כך שלמרות שמדובר בניתוח ברמת סיכון יחסית גבוהה, לעיתים אכן שווה לבצע אותו .בנוסף לכך, שיפורה והתקדמותה של הטכנולוגיה והמכשור הרפואי תורמים רבות להצלחתם של ניתוחי השתלות ריאה בכל רחבי הארץ והעולם.

יש לך שאלה?

השאיר/י פרטים ונחזור אליך לייעוץ מקצועי ואדיב

תרומות

כדי לבצע השתלות ריאה ניתן להשתמש מתרומות איברים של אדם חי ושל אדם מת. אם מבצעים את הניתוחים של השתלות ריאה מתרומה של אדם מת, הרי שברוב הגדול של המקרים מדובר על אם שמת כתוצאה ממוות מוחי, והריאות שלו תקינות ויכולות לעזור לאדם אחר.

כאשר מדובר על השתלות ריאה של אדם חי, בדרך כלל מדובר רק על חלק של הריאה ולא על השתלה של ריאה שלמה, וכמובן שעדיף להשתמש בתרומה שמקורה באדם אשר אינו חולה בשום מחלה ממאירה ובשום מחלה שקשורה לריאות. יכולים לקרות סיבוכים לא מעטים בזמן הניתוחים האלה, אך אחד הסיבוכים הנפוצים ביותר הוא דווקא סיבוך שעלול לקרות אחרי סיום ההשתלה, והוא דחיית הריאה או חלקה של הריאה על ידי הגוף.

כיום הרופאים מנסים לבצע את כל הבדיקות האפשריות בין התורם לאדם שתורמים לו, וזאת לפני ההשתלה, כמובן, כדי לנסות למנוע מקרים שבהם נראה כי הניתוח עובר מצוין, אך כעבור מספר ימים הגוף מתחיל לדחות את הריאה שהושתלה, והחולה עלול אף למות.

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support