ניתוחי מסתמים

ניתוחי מסתמים אלו ניתוחים אשר מתבצעים על ידי רופאים המומחים ללב כשמטרתם היא לתקן או להחליף את מסתמי הלב.
את הניתוחים מבצעים לאחר זיהוי בעיה רפואית הקשורה במסתמי הלב כשישנם מספר מסתמים בהם ניתן לבצע את הניתוח:

Z

המסתם האאורטלי (נקרא גם אורטלי)

Z

המסתם המיטרלי

Z

המסתם הטריקוספידלי (נקרא גם תלת צניפי)

ניתוח מסתמים או נטילת תרופות

השאלה האם יש לטפל במסתמים באמצעות תרופות או ניתוח מסתמים רלוונטית ומאד אישית. אין לתת קביעה כללית ויש לבחון כל מקרה לגופו. הרופא המבצע את הניתוח יפעל מתוך כוונה לסייע בצורה הטובה ביותר למטופל ולהעניק לו איכות חיים. לכן, לשלב האבחון יש משמעות רבה וכל מטופל יכול להתייעץ עם רופא מומחה שמכיר את שיטות הטיפול השונות ויוכל לתת פתרון מתאים.

יש לך שאלה?

השאיר/י פרטים ונחזור אליך לייעוץ מקצועי ואדיב

ניתוחים מסתמים – באיזה מצב יש לברר עליהם

הלב שלנו מורכב מ-2 חדרים ומ-2 עליות שבניהם ישנם מסתמים שמבצעים פעולה של פתיחה וסגירה כך שהדם יוכל לעבור בקצב נכון, להתחמצן ולהגיע לכל איברי הגוף (וכן לאסוף את הדם מהאיברים ולהעביר אותו הליך של קבלת חמצן). ישנם מספר גורמים אשר יכולים להוביל לצורך בניתוח מסתמים כשבניהם מומים מולדים, גיל במסתמים ומחלות.

מומים מולדים – ישנם מקרים בהם מזהים את המום כבר משלב העוברות ומבצעים הערכה לחשיבות ודחיפות ביצוע ניתוח מסתמים וישנם מקרים בהם מתגלה המום לאחר הלידה כשפעמים רבות הוא מתגלה כבר בבדיקות הראשוניות בבית החולים. במקרה וידוע על המום מראש ונקבע כי הניתוח יהיה דחוף, ניתן ליצור קשר מראש עם רופא מומחה ולקבוע את ביצוע הניתוח. במקרים בהם ניתן להמתין עם הניתוח ניתן ליצור קשר עם רופא מומחה שייתן חוות דעת האם יש צורך לקיימו או לא.

גיל מבוגר – פגיעה במסתמים יכולה להיות תוצאה של גיל שמוביל לחולשה של רקמות המסתמים. כמו כן עם הגיל יכולה להופיע תופעה של הסתיידות המסתמים כתוצאה מהצטברות של קלציום (סידן). במקרים אלו יש לבחון האם יש צורך לבצע ניתוח מסתמים בהתייעצות עם רופא מומחה.

מחלות וזיהומים – מחלות, זיהומים ודלקות יכולים להוביל לפגיעה במסתמים ולצורך בביצוע ניתוחי מסתמים.

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support