ניתוחים מעקפים – מהו ניתוח מעקפים ומתי יש לבצעו

ניתוח מעקפים הוא ניתוח לב אשר נותן פתרון למצבים בהם לא מועבר מספיק חמצן לדם בשל סתימה, חסימת עורקים או היצרות של כלי הדם. חסימה של כלי הדם המספקים דם לאיבר יכולה להוביל לפגיעה משמעותית באיבר עצמו. על מנת למנוע את הפגיעה (שיכולה להיות חמורה) ניתן לבצע ניתוח מעקפים.

ניתוחים מעקפים – מה עושים בניתוח

בניתוח מעקפים מוצאים דרך לספק חמצן לאיבר הנדרש כאשר מסיתים מקור לאספקת דם ממקום אחד פעיל לאזור הבעייתי. את הניתוב עושים על ידי גיוס עורק או וריד פעיל בגוף וחיבורו מחדש לעורק אחר. את החיבור מבצעים משני צידי העורק הסתום או הפגוע. את הניתוח מבצעים תחת הרדמה כללית כשניתן לבצע אותו במספר דרכים כשישנה הגישה המסורתית בה מבצעים ניסור של עצם החזה וישנה טכניקה חדשנית המאפשרת להימנע מחיתוך זה.

ההחלטה כיצד לבצע את הניתוח מורכבת ממספר גורמים ובהם:

מצב המנותח – המצב של המנותח ייקבע לרוב את הטכניקה בה ישתמשו כדי לבצע את הניתוח. הרופא יבצע אבחון מקיף ככל הניתן על מנת להעניק למנותח את הטיפול הטוב ביותר עבורו.
ניסיון הרופא – כל רופא מביא את הטכניקות בהן התנסה ובהן התמחה. כאשר ישנה אפשרות לבצע התייעצות עם הרופא מומלץ לברר גם אודות צורת הניתוח המומלץ לפי דעתו. לאחר שהרופא ייתן את דעתו ניתן לשאול אותו שאלות מדוע בחר בטכניקה הנבחרת וקבל מידע אודות ההליך.

יש לך שאלה?

השאיר/י פרטים ונחזור אליך לייעוץ מקצועי ואדיב

בחירת רופא לביצוע ניתוח מעקפים

בחירת הרופא היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בכל הליך רפואי ובוודאי בביצוע ניתוח מעקפים. הרופא צריך להביא איתו ניסיון והתמחות בטכניקות ניתוחיות.

לפני ביצוע ניתוח מעקפים יש לבחון את הניסיון של הרופא, לקבל המלצות עליו וכן להחליט האם לעבור את הניתוח איתו לאחר התרשמות אישית.

במפגש עם הרופא המומחה בתחום לב וניתוחי מעקפים הוא יבצע אבחון מעמיק של המטופל (יתכן ויבקש להביא חומר כמו בדיקות שונות), יברר פרטים אודות היסטוריית הטיפולים ועוד ובהתאם ייתן את ההמלצה שלו לטיפול ויבחן יחד עם המטופל כיצד נכון ביותר לטפל במצבו.

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support