השתלות לב

השתלות לב הן ניתוחים מסובכים ביותר, גם אם הטכנולוגיה בימינו מתקדמת מאוד, כיוון שברוב המקרים השתלות לב כרוחות בסיכונים וכמו כן בזמן מאוד ממושך של החלמה מהניתוח.

השתלות לב נעשות ברוב בתי החולים הגדולים, אך ישנם הרבה מאוד קריטריונים שלפיהם פועלים הרופאים לפני שיחליטו על השתלה כזו, גם כתוצאה מהעובדה שמדובר על השתלות מסובכות, וגם כיוון שישנו מחסור אדיר בלבבות שניתן להשתיל.

קריטריונים להשתלות לב

כיוון שישנו מחסור אדיר בלבבות שניתנים להשתלה, וכיוון שמדובר על סיבוכים לא פשוטים שעלולים לקרות, הרופאים עובדים על פי קריטריונים מאוד מסוימים בבואם לקבוע האם חולים מסוימים כשירים לעבור השתלות לב או לא.

השתלות לב יעשו בחולים הסובלים מחולשה של שריר הלב, בחולים הסובלים מאספקת דם ללב על ידי העורקים, וכמו כן, השתלות לב יכולות להתבצע אצל מי שסובלים ממום מולד. הקביעה לגבי השתלות לב תלויה מאוד בגילו של האדם שזקוק להשתלה, וכמו כן, השתלות לב יצאו לפועל לפי מצבו הבריאותי של החולה, כלומר במידה ואינו סובל ממחלות קשות אחרות.

יש לך שאלה?

השאיר/י פרטים ונחזור אליך לייעוץ מקצועי ואדיב

מהלך הדברים

השתלות לב, כפי שהוזכר, הן השתלות מאוד לא פשוטות וניתן לסכם בכמה מילים שמדובר על הוצאתו של הלב הפגום, והשתלתו של הלב החדש, אשר בדרך כלל נתרם על ידי אדם שנפטר כתוצאה מאירוע מוחי. המהלך השתלות לב האדם שעובר את ההשתלה מחובר למכונות רבות אשר צריכות לדמה את עבודת הלב והריאה למשך זמן מסוים, כאשר העדיפות, כמובן, היא לבצע את ניתוח ההשתלה בפרק זמן הקצר ביותר.

למרות שהטכנולוגיה בימינו מאוד מתקדמת, ולמרות שהרופאים עוברים אין ספור הכשרות ושנים של לימודים, תמיד יכולות לקרות תקלות כאלה ואחרות במהלך הניתוחים, וכאשר מדובר על ניתוח השתלב לב, מטבע הדברים התוצאות עלולות להיות חמורות בהרבה, וזו הסיבה שבגללה הרופאים מקדישים מחשבה מרובה ואין ספור בדיקות לפני שהם קובעים כי אדם מסוגל יוכל לעמוד בניתוח כזה. חשוב להבין שכתוצאה מהמחסור בלבבות להשתלה, גם אם הרופאים קבעו שאדם מסוים יוכל לעבור את הניתוח, הרי שלעיתים מדובר על המתנה ארוכה.

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support